Soft skills v.s Hard Skills
Soft skills v.s Hard Skills
29 Січня
Харків

Cофт-скіллз все частіше стають мастхевом для успішної кар’єри. Тепер недостатньо бути просто спеціалістом у конкретній професійних сфері. Без інтерперсональних та комунікативних навичок, здатності до креативного мислення важко уявити сучасну успішну людину. Що таке софт-скіллз і як їх розвинути - розбиралася команда ILTI-Recruiting.

Вперше поняття soft та hard skills з’явилося наприкінці 50-х років у США для розрізнення професійних навичок, яким можна навчити і чітко виміряти, та універсальних особистісних навичок, які можуть знадобитися у будь-якій сфері. Тренування останніх, на жаль, і досі не входить у традиційну систему освіти, у той час як провідні компанії шукають їх у резюме та перевіряють на співбесідах. Масштабне дослідження Project Oxygen від Google виявило, що гарного співробітника вирізняють 8 основних навичок, серед яких суто професійні знаходяться лише на останньому місці, у той час як софт скіллз посідають 7 перших рядків.

Глобалізація та технологізація призводить до зміни акценту від хард-скіллз на софт-скіллз, оскільки останні набагато складніше набути. Ринок постійно змінюється, що потребує універсальних компетенцій та задає високу планку тим, хто шукає роботу або планує здійматися по кар’єрних щабелях. За даними ресурсу iCIMS 94% HR-менеджерів вважають, що працівник із сильнішими софт-скіллз має більше шансів перейти на керівну посаду, ніж працівник, який має більше років досвіду, проте слабші софт-скіллз. Топ-3 навички, які вважаються найціннішими у кандидата на посаду, це: уміння вирішувати проблеми (62%), адаптивність (49%) та тайм-менеджмент (48%).

Дослідження юридичного ринку Legal Talents Report 2018 виділило Топ-5 навичок, які потрібно розвивати лойерам в умовах автоматизації: критичне мислення, комунікативні навички, самовдосконалення, креативність та бізнесові навички (так званий підприємницький хист). Традиційні вимоги до дисциплінованого гарного виконавця відходять на другий план, поступаючись інновативності та здатності самостійно приймати рішення.

ILTI регулярно займається працевлаштуванням випускників до провідних компаній креативних індустрій, зокрема в ІТ, де такі м’які навички ціняться ще вище. Ми не з чуток знаємо, що основна причина невдалої співбесіди - відсутність у кандидата на вакансію софт-скіллз. Саме тому нова програма soft skills “Антиуніверситет” покликана заповнити прогалини формальної освіти у студентів та молодих фахівців, які розуміють, що для роботодавців одного диплому про базову освіту недостатньо.