Ми раді повідомити, що виступимо партнерами освітньої програми "Креативне право і бізнес". Мета програми - допомогти художникам, дизайнерам, мейкерам і іншим представникам креативних індустрій перетворити творчу роботу в прибутковий бізнес.
1. Креативна економіка і креативні індустрії
Ви дізнаєтеся, що таке креативна економіка та креативні індустрії, зможете оцінити точки зростання креативної економіки в Україні, її сильні і слабкі сторони. Отримаєте відповідь на питання про функції юриста у сфері творчості і чи можна без нього обійтися. Ознайомитеся з новаціями в регулюванні креативної сфери.
2. Приклади поєднання бізнес і соціальної складової в креативних проектах
На заняттях будуть розглянуті кейси арт-проектів трансформації індустріальних будівель в культурні та соціальні хаби: приклади європейських проектів, рекомендації щодо вибору об'єкта і його призначення. Приклади подібних проектів в Україні: бізнес-план, бюджет та методи фінансування.
3. Власність на творчість VS Апропріетарне мистецтво
Поговоримо про філософію авторського права, його економічне і культурне значення. Розберемо, що підлягає захисту як інтелектуальна власність в мистецтві, а що - ні на конкретних прикладах. Дамо характеристику соціального статусу учасника та його інтересів. Розкриємо обсяг авторських прав, включаючи спеціальні: право доступу, право слідування і право на викуп. Поговоримо про обмеження авторського права і свободи цитування.
4. Організація діяльності в креативному бізнесі
Поговоримо про стратегії виходу на арт-ринок. Про основних його учасників: агентів, менеджерів і арт-інституціях - музеях, галереях та відносинах між ними і творцем. Обговоримо умови участі у виставках та інших заходах в Україні та за кордоном.
5. Договори в авторському праві
Розповімо про передачу прав на твір, створення твору на замовлення і за трудовим договором, а також про нюанси укладення договорів в креативної сфері.
6. Брендинг в творчості: як зробити ім'я собі та своєму продукту
Ви дізнаєтеся, як просувати свій бізнес в креативної сфері, про концепцію брендингу та його складових. Що стоїть за брендом і чи обмежується образ компанії логотипом. Скільки ресурсів слід вкладати в маркетинг і правила позиціонування себе на ринку.
7. Іміджеві права і просування
На прикладах розглянемо з чого складається робота юриста з брендом: чи може ім'я або зовнішність людини стати ТМ, які нюанси використання зображення в рекламі і медійному контенті, імітація зовнішності в комп'ютерних іграх і віртуальній реальності, як отримати права на образ.
8. Захист прав на зображення фізичної особи
Обговоримо питання визначення «образу» і «зображення» фізичної особи як об'єкта відтворення у творчості художників, фотографів і операторів. Поговоримо про несанкціоноване використання фотографій в Інтернеті, використання фото на сайтах і в соціальних мережах, цілі використання, умови правомірного використання контенту, про роботу з моделями і фотосесії.
9. Спадкування авторських прав
На лекції будуть розглянуті найбільш важливі питання успадкування авторських прав на прикладі художніх і літературних творів.
10. Податки в творчій діяльності
Ознайомимо з моделями оподаткування (фрілансер, самозайнята особа, підприємець, автор) і реєстрацією бізнесу. Поговоримо про особливості оподаткування при створенні, використанні та передачі об'єктів інтелектуальної власності.
11. Культурні способи вирішення спорів або медіація конфліктів у сфері мистецтва
Розповімо про врегулювання суперечок, уникаючи звернення до суду. Про основні підходи до вирішення конфлікту на ранній стадії. Надамо п'ять стратегій поведінки в конфлікті і навчимо навичкам і технікам прийняття компромісних рішень, мирного і взаємовигідного вирішення конфліктних ситуацій.
+ лекція/бонус "Робота з видавництвами і друкарнями"
Будуть розглянуті можливі неправомірні дії видавництв і друкарень по відношенню до авторів, договори з видавництвами, права на розповсюдження, ліві тиражі, використання текстів та ілюстрацій в друкованих виданнях.
+ лекція/бонус "Fashion Law & Business": особливості роботи в модній індустрії
Розкриємо особливості юридичного захисту модельної колекції, дизайну, навчимо укладати договори в модній індустрії, правильно організовувати і юридично супроводжувати відносини з авторами колекцій, фотографами і моделями. Поговоримо про умови ексклюзивності в продажах модних колекцій.
Вартість: 4550 грн
Для студентів: 2550
1. Модне право - данина моді чи новий напрям?
Fashion Law і модна індустрія, світові тенденції та українські реалії, з чого складається Fashion Law. Чим юристи можуть допомогти модній галузі і чому юридично-грамотний супровід мінімізує ризики вашого бізнесу? Ринок модної продукції: основні його учасники і їх точки болю.
2. Самоідентифікація (ОПФ, позиціонування, бренд).
Яку вибрати організаційно-правову форму (ОПФ) для бізнесу? Як вибудувати внутрішню структуру бізнесу, як побудувати відносини з партнером і інвестором? В якій ніші себе позиціонувати і як вибудувати стратегію просування на ринок. Розвивати свій бренд або вибрати систему франчайзингу?
3. Охорона інтелектуальної власності в модній індустрії: основні питання реєстрації (ТМ, дизайни, авторські права).
Торгові марки, бренди, захист іміджу. Захист дизайнів і технології в моді. Ескізи, фото колекцій та інші об'єкти авторських прав. Охорона інтелектуальної власності в колабораціях. Робота з модними будинками.
4. Договори - запорука успішності в фешн-бізнесі.
Договори з баєрами і дистриб'юторами. Договори з дизайнерами, фотографами, моделями при роботі з колекціями. Договори з торговими точками (шоурумами, магазинами, бутиками) і маркетплейсами. Договори з виробниками і швеями. Договори з агентами і продюсерами.
5. Зовнішньоекономічна діяльність, експорт, імпорт
Митне оформлення імпорту, реімпорту. Визначення коду товару та його документальне обгрунтування. Митне оформлення експорту, реекспорту. Експорт зразків для сертифікації.
Вартість: 3250 грн
Для студентів: 1650 грн
1. Арт-право
Art Law, про напрямки в сучасному мистецтві. Межі перетину художньої апроприації і авторського права. Цифрове мистецтво і нові форми творчості.
2. Арт-ринок
Учасники арт-ринку (творці, куратори, арт-дилери, мистецтвознавці, колекціонери і культурні інституції (галереї, музеї, аукціони). Юридичне оформлення відносин з агентами для продажу картин. Продаж картин через аукціонні будинки.
3. Охорона інтелектуальної власності в мистецтві
Презумпція авторства, опублікування та оприлюднення, додаткові інструменти підтвердженням авторства. Картини і твори, як об'єкти права, в чому різниця. Незакінчені роботи: начерки, ескізи і їх захист. Зображення фізичної особи в роботах художників і фотографів, що треба знати.
4. Авторські договори
Договори на створення і використання творів. Договори на передачу виняткових прав на вже створений контент. Договори колаборації.
5. Перевіз культурних цінностей через митний кордон
Поняття культурних цінностей і експертиза культурних цінностей. Порядок оформлення прав на вивезення / ввезення культурних цінностей. Митне оформлення культурних цінностей
Вартість: 2450 грн
Для студентів: 1250 грн