КРЕАТИВНЕ ПРАВО
ПРО ПРОГРАМУ:
ПРО ПРОГРАМУ:

Програма представлена в трьох форматах:

  • Creative Law - програма для творчих людей, які хочуть перетворити своє хобі на прибутковий бізнес (базовий формат).
  • Fashion Law - модуль про юридичних питаннях в модній індустрії. Трендовое напрямок, яке формується в світі світової моди.
  • Art Law - модуль про сучасний арт-ринку, мінімізації ризиків ведення бізнесу за рахунок юридично грамотно вибудуваних відносин між його учасниками.
ДЛЯ КОГО:
ДЛЯ КОГО:
  • для представників креативних індустрій: крафт, фешн, реклама, видавнича справа, мода, мистецтво;
  • для арт-дилерів, кураторів, галеристів, музейних працівників, представників арт-інституцій;
  • для юристів, які хочуть отримати спеціалізацію Creative law, Fashion Law і Art Law;
  • для моделей, агентів, дизайнерів, модних магазинів, шоу-румів і маркетплейсов;
  • для художників, фотографів, творчих особистостей, зацікавлених в просуванні свого бізнесу.
Статистика по індустрії
23%
Зростання креативного співтовариства в Україні за даними Behance
4%
Внесок креативних індустрій у ВВП України
15%
Стокових фотографій в бібліотеці Depositphotos зняти українськими авторами
40%
Досягає зростання крафту на українському ринку e-commerce
Тетяна Тумасян

Ми раді повідомити, що виступимо партнерами освітньої програми "Креативне право і бізнес". Мета програми - допомогти художникам, дизайнерам, мейкерам і іншим представникам креативних індустрій перетворити творчу роботу в прибутковий бізнес.

Тетяна Тумасян
Директорка Харківської муніципальної галереї
Формати програм
01
БАЗОВА

Програма для творчих людей, які бажають перетворити своє хоббі у прибутковий бізнес.

02
Fashion Law

Модне право - юридичні питання модної індустрії. Трендовий напрямок, який формується в світі світової моди.

03
Art Law

Програма про сучасний арт-ринок, про мінімізацію ризиків ведення бізнесу за рахунок юридично грамотно вибудуваних відносин між його учасниками.

Опис форматів
Базовая программа

1. Креативна економіка і креативні індустрії

Ви дізнаєтеся, що таке креативна економіка та креативні індустрії, зможете оцінити точки зростання креативної економіки в Україні, її сильні і слабкі сторони. Отримаєте відповідь на питання про функції юриста у сфері творчості і чи можна без нього обійтися. Ознайомитеся з новаціями в регулюванні креативної сфери.

2. Приклади поєднання бізнес і соціальної складової в креативних проектах

На заняттях будуть розглянуті кейси арт-проектів трансформації індустріальних будівель в культурні та соціальні хаби: приклади європейських проектів, рекомендації щодо вибору об'єкта і його призначення. Приклади подібних проектів в Україні: бізнес-план, бюджет та методи фінансування.

3. Власність на творчість VS Апропріетарне мистецтво

Поговоримо про філософію авторського права, його економічне і культурне значення. Розберемо, що підлягає захисту як інтелектуальна власність в мистецтві, а що - ні на конкретних прикладах. Дамо характеристику соціального статусу учасника та його інтересів. Розкриємо обсяг авторських прав, включаючи спеціальні: право доступу, право слідування і право на викуп. Поговоримо про обмеження авторського права і свободи цитування.

4. Організація діяльності в креативному бізнесі

Поговоримо про стратегії виходу на арт-ринок. Про основних його учасників: агентів, менеджерів і арт-інституціях - музеях, галереях та відносинах між ними і творцем. Обговоримо умови участі у виставках та інших заходах в Україні та за кордоном.

5. Договори в авторському праві

Розповімо про передачу прав на твір, створення твору на замовлення і за трудовим договором, а також про нюанси укладення договорів в креативної сфері.

6. Брендинг в творчості: як зробити ім'я собі та своєму продукту

Ви дізнаєтеся, як просувати свій бізнес в креативної сфері, про концепцію брендингу та його складових. Що стоїть за брендом і чи обмежується образ компанії логотипом. Скільки ресурсів слід вкладати в маркетинг і правила позиціонування себе на ринку.

7. Іміджеві права і просування

На прикладах розглянемо з чого складається робота юриста з брендом: чи може ім'я або зовнішність людини стати ТМ, які нюанси використання зображення в рекламі і медійному контенті, імітація зовнішності в комп'ютерних іграх і віртуальній реальності, як отримати права на образ.

8. Захист прав на зображення фізичної особи

Обговоримо питання визначення «образу» і «зображення» фізичної особи як об'єкта відтворення у творчості художників, фотографів і операторів. Поговоримо про несанкціоноване використання фотографій в Інтернеті, використання фото на сайтах і в соціальних мережах, цілі використання, умови правомірного використання контенту, про роботу з моделями і фотосесії.

9. Спадкування авторських прав

На лекції будуть розглянуті найбільш важливі питання успадкування авторських прав на прикладі художніх і літературних творів.

10. Податки в творчій діяльності

Ознайомимо з моделями оподаткування (фрілансер, самозайнята особа, підприємець, автор) і реєстрацією бізнесу. Поговоримо про особливості оподаткування при створенні, використанні та передачі об'єктів інтелектуальної власності.

11. Культурні способи вирішення спорів або медіація конфліктів у сфері мистецтва

Розповімо про врегулювання суперечок, уникаючи звернення до суду. Про основні підходи до вирішення конфлікту на ранній стадії. Надамо п'ять стратегій поведінки в конфлікті і навчимо навичкам і технікам прийняття компромісних рішень, мирного і взаємовигідного вирішення конфліктних ситуацій.

     + лекція/бонус "Робота з видавництвами і друкарнями"

Будуть розглянуті можливі неправомірні дії видавництв і друкарень по відношенню до авторів, договори з видавництвами, права на розповсюдження, ліві тиражі, використання текстів та ілюстрацій в друкованих виданнях.

     + лекція/бонус "Fashion Law & Business": особливості роботи в модній індустрії

Розкриємо особливості юридичного захисту модельної колекції, дизайну, навчимо укладати договори в модній індустрії, правильно організовувати і юридично супроводжувати відносини з авторами колекцій, фотографами і моделями. Поговоримо про умови ексклюзивності в продажах модних колекцій.

Вартість: 4550 грн

Для студентів: 2550

 

Модуль Fashion Law

1. Модне право - данина моді чи новий напрям?

Fashion Law і модна індустрія, світові тенденції та українські реалії, з чого складається Fashion Law. Чим юристи можуть допомогти модній галузі і чому юридично-грамотний супровід мінімізує ризики вашого бізнесу? Ринок модної продукції: основні його учасники і їх точки болю.

2. Самоідентифікація (ОПФ, позиціонування, бренд).

Яку вибрати організаційно-правову форму (ОПФ) для бізнесу? Як вибудувати внутрішню структуру бізнесу, як побудувати відносини з партнером і інвестором? В якій ніші себе позиціонувати і як вибудувати стратегію просування на ринок. Розвивати свій бренд або вибрати систему франчайзингу?

3. Охорона інтелектуальної власності в модній індустрії: основні питання реєстрації (ТМ, дизайни, авторські права).

Торгові марки, бренди, захист іміджу. Захист дизайнів і технології в моді. Ескізи, фото колекцій та інші об'єкти авторських прав. Охорона інтелектуальної власності в колабораціях. Робота з модними будинками.

4. Договори - запорука успішності в фешн-бізнесі.

Договори з баєрами і дистриб'юторами. Договори з дизайнерами, фотографами, моделями при роботі з колекціями. Договори з торговими точками (шоурумами, магазинами, бутиками) і маркетплейсами. Договори з виробниками і швеями. Договори з агентами і продюсерами.

5. Зовнішньоекономічна діяльність, експорт, імпорт

Митне оформлення імпорту, реімпорту. Визначення коду товару та його документальне обгрунтування. Митне оформлення експорту, реекспорту. Експорт зразків для сертифікації.

Вартість: 3250 грн

Для студентів: 1650 грн

 

Модуль Art Law

1. Арт-право

Art Law, про напрямки в сучасному мистецтві. Межі перетину художньої апроприації і авторського права. Цифрове мистецтво і нові форми творчості.

2. Арт-ринок

Учасники арт-ринку (творці, куратори, арт-дилери, мистецтвознавці, колекціонери і культурні інституції (галереї, музеї, аукціони). Юридичне оформлення відносин з агентами для продажу картин. Продаж картин через аукціонні будинки.

3. Охорона інтелектуальної власності в мистецтві

Презумпція авторства, опублікування та оприлюднення, додаткові інструменти підтвердженням авторства. Картини і твори, як об'єкти права, в чому різниця. Незакінчені роботи: начерки, ескізи і їх захист. Зображення фізичної особи в роботах художників і фотографів, що треба знати.

4. Авторські договори

Договори на створення і використання творів. Договори на передачу виняткових прав на вже створений контент. Договори колаборації.

5. Перевіз культурних цінностей через митний кордон

Поняття культурних цінностей і експертиза культурних цінностей. Порядок оформлення прав на вивезення / ввезення культурних цінностей. Митне оформлення культурних цінностей

Вартість: 2450 грн

Для студентів: 1250 грн

Лектори
Іларіон Томаров
Іларіон Томаров
Керівник IP практики в юридичній фірмі "Василь Кісіль та партнери".
Світлана Петрова
Світлана Петрова
Голова правління «Центру права та посередництва», директор Conflicta.Net, член правління ADR Institute of Europe, Master TOP Facilitator.
Ольга Сімсон
Ольга Сімсон
Доктор юридичних наук, професор НЮУ ім. Я. Мудрого, засновник і директор в ILTI.
Анна Прохорова
Анна Прохорова
Senior Associate в AEQUO Law Firm, закінчила Art Law в Sotheby's Institute of Art, художниця
Сергій Глотов
Сергій Глотов
Адвокат, старший науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, керівник лабораторії проблем авторського права та інновацій на цифрових ринках
Дмитро Бабаєв
Дмитро Бабаєв
Фінансовий директор в компанії C-consulting.
Катерина Заславська
Катерина Заславська
CEO київського офісу ILF.
Дмитро Грицький
Дмитро Грицький
CEO в брендинговому агентстві Boomerang.
Максим Попов
Максим Попов
Fashion-юрист, радник адвокатського об'єднання Berylstone.
Анна Штефан
Анна Штефан
Кандидатка юридичних наук, голова відділу авторських та суміжних прав НДІ інтелектуальної власності АПрН України.
Ольга Кулініч
Ольга Кулініч
Доктор юридичних наук, завідуюча кафедрою інтелектуальної власності Київського інституту інтелектуальної власності і права НУ "Одеська юридична академія".
Партнери
Харківська муніціпальна галерея
Харківська муніціпальна галерея
Стати партнером
Нам довіряють
2050
Слухачів пройшли навчання
90
Випускники уклали контракт в індустрії
53
Компанії брали участь у сертифікації
88
Лекції прочитано юристами з США та Великобританії
відгуки випускників