IT Law & Business
ПРО НАС:
ПРО НАС:

ILTI-School — платформа неформальної освіти, яка першою в Україні запустила курс з IT-права. Програма має найбільший попит серед слухачів та реалізується за підтримки партнерів Kharkiv IT Cluster. 

Серед наших лекторів — кращі експерти з України, США та Великобританії, які працюють інхаусами в ІТ-компаніях та ІТ-практиках юридичних фірм. 

Ми перші в Україні запустили програми для креативників, ведемо блог про креативні індустрії Creative Law Studios у соцмережах, а також видали хендбук з ІТ-права та бізнесу для представників галузі.

 

ДЛЯ ЧОГО?
ДЛЯ ЧОГО?
  • охороняти й відстоювати інтелектуальну власність в IT;

  • правильно укладати договори й угоди в IT-бізнесі;

  • захищати персональні дані в електронній комерції;

  • розуміти функціонування блокчейну з юридичної точки зору; 

  • протистояти кіберзагрозам і своєчасно застосовувати контрзаходи. 

ДЛЯ КОГО?
ДЛЯ КОГО?
  • представників IT-компаній і засновників IT-стартапів, C-level;

  • програмістів, спеціалістів із GameDev, фахівців із безпеки даних і системних адміністраторів;

  • менеджерів сервісних і продуктових IT-компаній;

  • проджект менеджерів, сейлзів, бізнес-аналітиків й інших фахівців;

  • ІТ-юристів.

Статистика по індустрії
5,8%
прогнозований внесок IT у ВВП України до 2020 року
20%
річне зростання третьої за експортним потенціалом галузі України
40%
збільшення попиту на IТ-фахівців
60%
Зріст аутсорсингу в ІТ за 2019-2020 роки
Олександр Медовой

Можу з упевненістю сказати, що юридична складова в ІТ — це не тільки і не стільки очевидні авторське право та укладання контрактів. Правове середовище в Україні досить динамічне, і тому доводиться постійно стикатися з новими викликами одночасно в різних напрямах, як-от безпека бізнесу, оподаткування, трудове право, реклама, захист прав споживачів, валютний контроль.

 

Олександр Медовой
Голова Наглядової ради Kharkiv IT Cluster, CEO AltexSoft
Формати програм
01
Simple
  • записи лекцій без можливості живого спілкування
3900 грн
02
Mid-Level
  • онлайн лекції українських лекторів
  • записи лекцій в особистому кабінеті
  • хендбук з IT права
5900 грн
03
Full-Stack
  • лекції українських та іноземних лекторів
  • записи лекцій в особистому кабінеті
  • хендбук з IT права
  • консультація для вашого бізнесу
7900 грн
Опис форматів
У ПРОГРАМІ

Модуль 1. Структурування ІТ-бізнесу в Україні

Головні складові юридичної структури ІТ-бізнесу в Україні. Зокрема форми організації ІТ-бізнесу (юридична особа, ФОП) та їх оподаткування, особливості укладання договорів із замовниками ІТ-продуктів і послуг. Окрему увагу приділено договорам, які укладають з метою оформлення ділових відносин з розробниками та іншими ІТ-фахівцями, а також порядку передавання ними прав інтелектуальної власності на програмне забезпечення та інші інтелектуальні об’єкти, створені за договором.

Модуль 2. Право інтелектуальної власності в ІТ

Як право інтелектуальної власності дозволяє охороняти та захищати ІТ-продукти; різні режими правової охорони програмного забезпечення, головні інструменти захисту прав інтелектуальної власності в умовах цифрового середовища.

Модуль 3. Інструменти промислової власності для вашого бізнесу

Нестандартні можливості правового захисту комп’ютерних програм і використання комерційної таємниці. Варіанти застосування цих можливостей на практиці в різних сферах бізнесу. Причини виникнення складнощів та переваги використання додаткового захисту комп’ютерних програм через патентування. Комерційна таємниця, методи її використання як активу для малого й середнього бізнесу та способи комерціалізації.

Модуль 4. Договори про використання хмарних технологій. Договори SaaS

Обговорення загальних засад і принципів складання та використання договорів про використання хмарних технологій, огляд і розбирання конкретних прикладів застосування цих договорів. Увагу приділено як професійному використанню хмарних сервісів, зокрема Azure, так і використанню повсякденних хмарних технологій компанії Google.

Модуль 5. Юридична сторона GameDev індустрії

Моделі відносин між основними категоріями гравців індустрії (розробники, видавці та платформи дистрибуції). Юридичні аспекти діяльності ігрових компаній в Україні (організаційні форми ведення бізнесу; оформлення відносин між компанією та командами геймдизайнерів, програмістів, художників, дизайнерів тощо; процес створення відеогри і його юридичне оформлення). Відеогра як об’єкт інтелектуальної власності та способи захисту прав на відеоігри. Доктрини Look & feel, Merger doctrine, Scènes à faire у спорах про порушення прав інтелектуальної власності у відеоіграх.

Модуль 6. Персональні дані vs технології

Кажуть, що інтернет зробив світ меншим. Утім, ціна такої зручності - наша приватність, якої з розвитком ІТ-індустрії також стало значно менше. Наші звички, уподобання, коло спілкування стали товаром, який продається рекламодавцям, а державні органи отримують що далі, то більше можливостей відстежувати за допомогою технологій нашу поведінку онлайн і офлайн. Саме з права на приватність починається розмова про захист персональних даних, який зусиллями ЄС став однією з головних тем для бізнесу (і не лише технологічного). Під час лекції ми з’ясуємо, які дані є персональними, як вони регулюються в Україні, яка практика складається в ЄС та США, звідки походять основні технологічні компанії.

Модуль 7. Юридичні аспекти е-комерції

Якщо ви хочете відкрити пекарню біля дому, вам буде приблизно зрозуміло, що для цього потрібно, але якщо ви хочете через вебсайт продавати послуги у всьому світі, – можливо, не зовсім. «Що потрібно врахувати при запуску бізнесу у сфері е-комерції?» – ось питання, на яке буде надано відповідь під час лекції. З теоретичних аспектів розглянемо лише один: що, власне, можна вважати електронною комерцією? Але це – основа основ, а далі – тільки практичні нюанси. Українські законодавчі вимоги розглянемо у порівнянні із європейськими стандартами, впровадження яких передбачено Угодою про асоціацію.

Модуль 8. Застосування технології блокчейн в сучасних системах. Блокчейн і законодавство

Детальне аналізування децентралізованих систем у контексті принципів їх регулювання. Економічний аспект децентралізованих систем, формування цінності криптовалюти, принципи застосування блокчейн у сучасних системах, найпоширеніші підходи до досягнення консенсусу й умови їх використання. Стратегії регулювання криптовалюти і блокчейн: кращі сучасні практики у світі; складнощі впровадження блокчейн у регульоване середовище.

Модуль 9. Кібер загрози бізнесу та контрміри для них

Кіберзагрози. Виток інформації. Персональні дані. Критичні вразливості. Аналіз ризиків. Аудит безпеки автоматизованих систем. Вразливості. Кібератака. Мережеві екрани. Відшукування та блокування вторгнень. Системи управління подіями безпеки. Пентест. Аналіз ризиків під час роботи з підрядниками. Стандарти кібербезпеки. Нормативні документи. Найліпші практики. Управління вимогами. Автоматизація комплаєнсу.

Модуль 10. Штучний інтелект та цифрова людина 

Штучний інтелект обізнаний у принципах своєї побудови й роботи, самонавчається та самовдосконалюється, його перша версія відшукує помилки всередині себе, виправляє їх і переписує власну програму до нескінченності. Він дедалі більше тяжіє до самостійності ухвалення рішень та автономності. Чи буде виправданою за таких умов відповідальність розробника, виробника або користувача? Що являє собою перехід від Homo sapiens до цифрової людини, яка вдосконалюється за допомогою біоінженерії, поєднання органіки з неорганікою у «cybernetic organism» та перенесення свідомості на цифровий або інший носій?

Модуль 11. Розуміння комерційної таємниці у США

4 серпня 2020 року Ентоні Левандовський, колишній інженер Google, що заснував автономний запуск автотранспорту, який він продав Uber за понад 600 мільйонів доларів, був засуджений до 18 місяців тюремного ув’язнення після визнання вини у викраденні комерційної таємниці в колишнього роботодавця. Ці події призвели ворогування аж до «випаленої землі» й судового розгляду між автономною компанією Google, та її дочірньою компанією Waymo, що займається транспортними засобами, та Uber, службою перевезення пасажирів, яка прагнула задіяти Левандовського. Чи сподівався Uber отримати незаконні знання від роботи Левандовського для Google? Справу врегульовано, і ми, може, ніколи не дізнаємось. Але цей випадок ілюструє, як працює захист комерційної таємниці в Сполучених Штатах, як важко виграти справу про комерційну таємницю в судових розглядах, і доводить важливість внутрішнього контролю для запобігання відторгненню комерційної таємниці.

Модуль 12. Поганий робот: кримінальна відповідальність та покарання для розумних машин

Нині роботи — це звичне явище у світі. Вони сортують і відправляють пакети, торгують запасами й будують машини. Програмне забезпечення керує автомобілями та надає допомогу в операціях. Кримінальне законодавство добре розвинене для людей, які використовують машини з метою вчинення злочинів, але майже не розроблене в частіни, як поводитися з машинами, котрі вчиняють злочини за власним бажанням. У цій лекції обговорено можливості та межі кримінального права щодо обмеження та покарання за злочини, вчинені машинами.

Лектори
Олександр Радутний
Олександр Радутний
К.ю.н., доцент кафедри кримінального права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, адвокат. Дослідник з публікаціями у вітчизняних та міжнародних виданнях, участю у роботі національних та міжнародних конференціях, учасник Програми академічних обмінів ОБСЄ, член Всеукраїнської асоціації кримінального права.
Костянтин Зеров
Костянтин Зеров
Асистент кафедри інтелектуальної власності інституту права КНУ імені Тараса Шевченка; старший науковий співробітник НДІ Інтелектуальної власності НАПрН України, Global Head of Legal в KIVI. К.ю.н., співзасновник громадської організації «Клуб інтелектуальної власності»
Олена Вардамацька
Олена Вардамацька
Координаторка Проекту технічної допомоги за підтримки уряду Великої Британії щодо створення та діяльності Вищого суду з питань ІВ в Україні та радником з юридичних питань ПрАТ «Київстар». Олена має 15 років практики у праві інтелектуальної власності, є запрошеним лектором та автором чисельних статей. Вона працювала в міжнародних юридичних компаніях, на телеканалі та в енергетичній компаній, приймала участь в хакатоні з legal tech.
Сергій Білоус
Сергій Білоус
Адвокат, юрист GameDev компанії Plarium. Більше 8 років досвіду у юридичному супроводі ІТ та ga GameDev mdev бізнесу у якості інхаус юриста та консультанта; з 2017 лектор програми ІТ право в ILTI school.
Павло Кравченко
Павло Кравченко
Засновник і Головний Виконавчий Директор Distributed Lab, к.т.н., криптограф, фахівець з криптовалют і децентралізованих технологій, засновник Центру розробки блокчейн-рішень для фінансового ринку Distributed Lab.
Віталій Балашов
Віталій Балашов
Керівник пірозділу інженерів з кібербезпеки, створював відділ послуг кібербезпеки у міжнародній компанії, забезбечення кібербезпеки мобільного додатку Дія, екс-керівник лабораторії цифрової криміналістики, співпрацював з ОБСЄ у підготовці кадрів кіберполіції
Микола Марченков
Микола Марченков
Старший юрист компанії “Михайлюк, Сороколат і партнери - патентні повірені”
Катерина Наливайко
Катерина Наливайко
Юристка, Axon Partners
Денис Береговий
Денис Береговий
Партнер Axon Partners, Керівник практик захисту даних та телекомунікацій
Метью Д'Аморе
Метью Д'Аморе
Заступник декана Cornell Tech та директор програми юридичних, технологій та підприємництва Корнельської технічної та юридичної школи
Ед Уолтерс
Ед Уолтерс
Генеральний директор Fastcase, одного з найбільш швидко зростаючих юридичних видавців у світі, який обслуговує понад 900 000 підписників; доцент кафедри юридичного центру університету Джорджтаун, викладає «Право автономних транспортні засоби» та в Cornell Tech, де він викладає право роботів
Антон Зінчук
Антон Зінчук
Операційний та юридичний директор в KnubiSoft, радник юридичної фірми ILF (входить у ТОП-5 юридичних фірм України для ІТ), ініціатор проекту “Legal Hours for IT” (інформаційно-консультаційної платформи для підтримки start-up проектів та початківців в ІТ бізнесі), викладач курсу «Правові аспекти підприємництва в Україні» в рамках спільної франко-української програми підготовки магістрів «МВА «БІЗНЕС-ІНФОРМАТИКА» (ХНЕУ ім. С. Кузнеця – Universite Lumiere Lyon 2). За версією журналу «Юридична практика» входить до переліку найбільш відомих ІТ юристів України
Партнери
Стати партнером
Нам довіряють
2050
Слухачів пройшли навчання
90
Випускники уклали контракт в індустрії
53
Компанії брали участь у сертифікації
88
Лекції прочитано юристами з США та Великобританії
відгуки випускників
IT Law & Business Studios

Хендбук з юридичних питань бізнесу в IT