Крадіжка чужих творів - справжній біль для мене, саме тому ми вирішили підняти питання захисту інтелектуальної власності серед креативників. Дякуючи Українському культурному фонду це стало можливим!
Контент програми:
Лекція 1. “Інтелектуальна власність для креативних індустрій”.
Креативна економіка та креативні індустрії в Україні та світі. Як право реагує на тренди нової економіки? Право інтелектуальної власності must have для креативника чи зайва монополія на творчість? Де стикуються такі полярні речі, як право та мистецтво? Як захищаються технологія, та дизайн у креативних індустріях? Хто такі IP-юристи? Коли потрібно звертатися до них, а коли можна зробити прості речі самому. Лайфхаки та корисні сервіси у сфері охорони інтелектуальної власності.
Лекція 2. “Захист прав на зображення людини”.
Де знаходиться межа між між авторським правом творця, що зображує людину, та правом самої людини на власне зображення. Комерційне та вільне використання зображення людини у творі. Як вирішуються питання охорони та захисту права на зображення в Україні та світі, а також яка практика вирішення спорів про право на власне зображення, використаних у творах. Роль моделей у створенні творів та визнання за моделю права на власне зображення. Про ці та багато інших цікавих речей розповідає лектор на реальних прикладах із своє практики.
Лекція 3. “Авторське право у сучасному мистецтві”.
Як жанри сучасного мистецтва впливають на авторське право? Види об'єктів у сфері образотворчого мистецтва, що охороняються. Апропрієтарне та деривативне мистецтво та запозичення у сучасному мистецтві. Куди рухається доктрина і практика у сфері інтелектуальної власності в Україні та світі? Найрезонанснішні українські кейси із захисту авторських прав.
Лекція 4. “Діджитал ера: основні підходи у охороні інтелектуальної власності”.
Основні виклики цифрової епохи і їх відбиття на праві інтелектуальної власності. Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет. Copyright out of the box - нестандартно про авторське право. Специфічні об'єкти права інтелектуальної власності у сфері ІТ. Правовий режим охорони комп'ютерних програм. Правовий режим охорони шрифтів. Правовий режим охорони відеоігор. Правовий режим доменного імені. Доменні спори.
Лекція 5. “Захист ТМ, образу та іміджевих прав”.
Приклади image rights (ім’я, зовнішність, інші риси). Елементи людини як торговельна марка (приклади реєстрації і використання). Перший спір в США - бейсбольні картки з гравцями і Coca Cola. Європейський варіант захисту – спір Eddie Irwine. Американський варіант захисту – Right of publicity. Спір Rihanna. Чи можливо захисти право на образ людини в Україні? Право на отримання плати за використання зображення і комерціалізація права на образ. Право на образ і персонаж – спір Вєрка Сердючка і компенсація. Спір Стас Михайлов. Контракти між знаменитостями і брендами. Робота з Influencers на прикладі Кім Кардашьян. Чому футболісти люблять Острів Гернсі? Недобросовісна конкуренція при використанні image rights. Спір Nespresso.
Лекція 6. “Оцінка, монетизація проекту з використанням інтелектуальної власності”.
Монетизація креативного бізнесу. Капіталізація, естімейт та середня вартість творчих робіт. Розробка бізнес-плану креативного проекту з використанням інтелектуальної власності на вибір учнів. Аналіз доходів, витрат, формування фінансового результату. Розрахунок достатності прибутку порівняно з іншими джерелами. Робота з інвесторами та співвласниками. Спільні проекти.
Лекція 7. “Оподаткування в креативних індустріях, оподаткування операцій з інтелектуальною власністю”.
Податковий облік об'єктів інтелектуальної власності (облік нематеріальних активів). Створення за замовленням об'єкта інтелектуальної власності, податкові наслідки для замовника та виконавця. Податкові ризики операцій з передачі прав на об'єкти інтелектуальної власності. Інтелектуальна власність, як інструмент податкової оптимізації: перспективи та ризики.
Лекція 8. “Договори у авторському праві”.
Особливості договорів про тимчасову передачу прав на твір, продаж прав на твір, стоврення твору за замовленням. Істотні (обов'язкові) і додаткові умови таких договорів. Для чого потрібен договір між співавторами та що він має містити. Захист інтересів фотографа (оператора) при проведенні зйомок - договір з моделлю, яка бере участь у зйомках. Практичні завдання для закріплення матеріалу.
Лекція 9. "Медіація у спорах з інтелектуальною власністю".
Види конфліктів та спорів в IP та шляхи їх вирішення. Медіація як ефективний метод вирішення конфліктів в сфері інтелектуальної власності. Переваги та недоліки медіації у спорах з інтелектуальною власністю. Застосування медіації в IP у різних країнах. Історії успіху.
Дізнайся більше про місію проєкту Creative Law Studios
Засновник формації "Культура Звука" Валентин Бобилев.
Решту інтерв'ю з лідерами думок можно подивитися на нашому YouTube каналі CreativeLawStudios
Хендбук з права інтелектуальної власності для креативних індустрій. Для тих, хто прагне мати юриста під рукою.
Під час підготування цього видання ми провели анкетування представників креативних індустрій, щоб дізнатися, які питання з права інтелектуальної власності найбільше турбують творчих людей. Відповіді на більшість із них лягли в основу цієї книжки. А оскільки знаємо, як знехочу креативники спілкуються з юристами, то, надихнувшись Siri, вигадали свою дівчину-помічника, Ilti, яка роз’яснює деякі складні питання простою мовою. Хендбук ми доповнили цікавими історіями українського походження, пов’язаними з правами на результати інтелектуальної творчої діяльності та їх порушеннями.