Creative Law Studios
ПРО ПРОГРАМУ
ПРО ПРОГРАМУ

ILTI-School — платформа неформальної освіти, що змінює правову культуру креативників у питаннях інтелектуальної власності. 

Програма Creative Law Studios розроблена кращими експертами, які доносять інформацію без води та зайвих ускладнень, на реальних кейсах, аби з легкістю можна було застосовувати знання на практиці. 

Ми перші в Україні запустили блог Creative Law Studios у Ютубі, Інстаграмі та Фейсбуці, а також видали хендбук з права інтелектуальної власності для креативних індустрій. 

ДЛЯ КОГО
ДЛЯ КОГО
  • творців-фрілансерів (художників, фотографів, архітекторів, дизайнерів, копірайтерів та інших);
  • людей, що мають власний бізнес та реалізують проєкти у креативних індустріях;
  • культурних операторів (арт-менеджерів, кураторів, дилерів, медіаторів) та культурних інституцій;
  • представників творчих асоціацій та об’єднань;
  • студентів творчих спеціальностей.
Статистика по індустрії
4%
внесок креативних індустрій у ВВП
23%
зростання креативних індустрій в Україні
80%
використання неліцензійного софта на комп'ютерах
68%
відео-контенту (серіали, телешоу, фільми) серед піратських скачувань
Ольга Сімсон

Крадіжка чужих творів - справжній біль для мене, саме тому ми вирішили підняти питання захисту інтелектуальної власності серед креативників. Дякуючи Українському культурному фонду це стало можливим!

Ольга Сімсон
Ольга Сімсон, докторка юридичних наук, лідерка та головна екпертка проекту, СЕО ILTI
Формати програм
01
SIMPLE
  • записи лекцій без можливості живого спілкування
3900 грн
02
MID-LEVEL
  • онлайн лекції українських лекторів
  • записи лекцій в особистому кабінеті
  • хендбук з права інтелектуальної власності
5900 грн
03
FULLSTACK
  • цей курс + за вибором (Art, Fashion, IT, Media Law)
  • записи лекцій в особистому кабінеті
  • набір з 5 хендбуків
  • консультація для вашого бізнесу
9900 грн
Опис форматів
Право інтелектуальної власності для креативних індустрій

Контент програми:

Лекція 1. “Інтелектуальна власність для креативних індустрій”.

Креативна економіка та креативні індустрії в Україні та світі. Як право реагує на тренди нової економіки? Право інтелектуальної власності must have для креативника чи зайва монополія на творчість? Де стикуються такі полярні речі, як право та мистецтво? Як захищаються технологія, та дизайн у креативних індустріях? Хто такі IP-юристи? Коли потрібно звертатися до них, а коли можна зробити прості речі самому. Лайфхаки та корисні сервіси у сфері охорони інтелектуальної власності.

Лекція 2. “Захист прав на зображення людини”.

Де знаходиться межа між між авторським правом творця, що зображує людину, та правом самої людини на власне зображення. Комерційне та вільне використання зображення людини у творі. Як вирішуються питання охорони та захисту права на зображення в Україні та світі, а також яка практика вирішення спорів про право на власне зображення, використаних у творах. Роль моделей у створенні творів та визнання за моделю права на власне зображення. Про ці та багато інших цікавих речей розповідає лектор на реальних прикладах із своє практики.

Лекція 3. “Авторське право у сучасному мистецтві”.

Як жанри сучасного мистецтва впливають на авторське право? Види об'єктів у сфері образотворчого мистецтва, що охороняються. Апропрієтарне та деривативне мистецтво та запозичення у сучасному мистецтві. Куди рухається доктрина і практика у сфері інтелектуальної власності в Україні та світі? Найрезонанснішні українські кейси із захисту авторських прав.

Лекція 4. “Діджитал ера: основні підходи у охороні інтелектуальної власності”.

Основні виклики цифрової епохи і їх відбиття на праві інтелектуальної власності. Захист прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет. Copyright out of the box - нестандартно про авторське право. Специфічні об'єкти права інтелектуальної власності у сфері ІТ. Правовий режим охорони комп'ютерних програм. Правовий режим охорони шрифтів. Правовий режим охорони відеоігор. Правовий режим доменного імені. Доменні спори.

Лекція 5. “Захист ТМ, образу та іміджевих прав”.

Приклади image rights (ім’я, зовнішність, інші риси). Елементи людини як торговельна марка (приклади реєстрації і використання). Перший спір в США - бейсбольні картки з гравцями і Coca Cola. Європейський варіант захисту – спір Eddie Irwine. Американський варіант захисту – Right of publicity. Спір Rihanna. Чи можливо захисти право на образ людини в Україні? Право на отримання плати за використання зображення і комерціалізація права на образ. Право на образ і персонаж – спір Вєрка Сердючка і компенсація. Спір Стас Михайлов. Контракти між знаменитостями і брендами. Робота з Influencers на прикладі Кім Кардашьян. Чому футболісти люблять Острів Гернсі? Недобросовісна конкуренція при використанні image rights. Спір Nespresso. 

Лекція 6. “Оцінка, монетизація проекту з використанням інтелектуальної власності”.

Монетизація креативного бізнесу. Капіталізація, естімейт та середня вартість творчих робіт. Розробка бізнес-плану креативного проекту з використанням інтелектуальної власності на вибір учнів. Аналіз доходів, витрат, формування фінансового результату. Розрахунок достатності прибутку порівняно з іншими джерелами. Робота з інвесторами та співвласниками. Спільні проекти.

Лекція 7.Оподаткування в креативних індустріях, оподаткування операцій з інтелектуальною власністю”.

Податковий облік об'єктів інтелектуальної власності (облік нематеріальних активів). Створення за замовленням об'єкта інтелектуальної власності, податкові наслідки для замовника та виконавця. Податкові ризики операцій з передачі прав на об'єкти інтелектуальної власності. Інтелектуальна власність, як інструмент податкової оптимізації: перспективи та ризики.

Лекція 8. “Договори у авторському праві”.

Особливості договорів про тимчасову передачу прав на твір, продаж прав на твір, стоврення твору за замовленням. Істотні (обов'язкові) і додаткові умови таких договорів. Для чого потрібен договір між співавторами та що він має містити. Захист інтересів фотографа (оператора) при проведенні зйомок - договір з моделлю, яка бере участь у зйомках. Практичні завдання для закріплення матеріалу.

Лекція 9. "Медіація у спорах з інтелектуальною власністю".

Види конфліктів та спорів в IP та шляхи їх вирішення. Медіація як ефективний метод вирішення конфліктів в сфері інтелектуальної власності. Переваги та недоліки медіації у спорах з інтелектуальною власністю. Застосування медіації в IP у різних країнах. Історії успіху.

 

Команда проєкту
Тетяна Дуденко
Тетяна Дуденко
Кандидатка юридичних наук, адвокатка, членкиня Національної спілки художників України, магістерка Харківської державної академії дизайну і мистецтв.
Сергій Глотов
Сергій Глотов
ст.науковий співробітник НДІ ІВ НАПрН України, асс. кафедри цивільного процесу НЮУ ім. Я.Мудрого, адвокат.
Ольга Кулініч
Ольга Кулініч
Експертка та кураторка проєкту, докторка юридичних наук, викладачка-волонтерка проєкту «Портал креативних ідей» освітнього простору «Школа Супергероїв» при НДСЛ «Охматдит».
Костянтин Зеров
Костянтин Зеров
Залучений експерт та лектор проєкту, кандидат юридичних наук, ІР-юрист, співзасновник ГО "Клуб інтелектуальної власності".
Максим Попов
Максим Попов
Партнер Mentors Law Firm, юрист у сфері модної індустрії, автор телеграм каналу Fashion Law.
Анна Прохорова
Анна Прохорова
Залучена лекторка проєкту, старша юристка AEQUO Law Firm, адвокатка, художниця, випускниця курсу з Art Law Sotheby's Institute of Art.
Іларіон Томаров
Іларіон Томаров
Керівник практики інтелектуальної власності ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», член Комітету з паралельного імпорту INTA.
Дмитро Грицький
Дмитро Грицький
Залучений лектор, співзасновник і виконавчий директор брендингового агентства Boomerang, більше 15 років досвіду в рекламному і медіа бізнесі.
Дмитро Бабаєв
Дмитро Бабаєв
Залучений лектор проєкту, фахівець з корпоративних финансів, засновник та CFO у Coporate Consulting.
Анна Лапицька
Анна Лапицька
Членкиня команди проєкту, фахівець з податків, CFO у ІТ-компанії Magecom.
Ольга Сімсон
Ольга Сімсон
Директорка Інституту права, технологій та інновацій, директорка з стратегії V-Art, професорка Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.
Партнери
Стати партнером
Нам довіряють
2050
Слухачів пройшли навчання
90
Випускники уклали контракт в індустрії
53
Компанії брали участь у сертифікації
88
Лекції прочитано юристами з США та Великобританії
Лідери думок
Промо-ролік проєкту

Дізнайся більше про місію проєкту Creative Law Studios

Інтерв'ю з лідерами думок

Засновник формації "Культура Звука" Валентин Бобилев.

 

Решту інтерв'ю з лідерами думок можно подивитися на нашому YouTube каналі CreativeLawStudios

Хендбук Creative Law Studios

Хендбук з права інтелектуальної власності для креативних індустрій. Для тих, хто прагне мати юриста під рукою.

Під час підготування цього видання ми провели анкетування представників креативних індустрій, щоб дізнатися, які питання з права інтелектуальної власності найбільше турбують творчих людей. Відповіді на більшість із них лягли в основу цієї книжки. А оскільки знаємо, як знехочу креативники спілкуються з юристами, то, надихнувшись Siri, вигадали свою дівчину-помічника, Ilti, яка роз’яснює деякі складні питання простою мовою. Хендбук ми доповнили цікавими історіями українського походження, пов’язаними з правами на результати інтелектуальної творчої діяльності та їх порушеннями.