UA/UK ART BUSINESS SCHOOL
Про програму
Про програму

Освітня школа з артбізнесу Art Business School, яку проводить Інститут права, технологій та інновацій спільно з британськими колегами має поділитися баченням шляхів виходу з кризи та запропонувати зміни до регуляторного поля задля розвитку та підтримки артіндустрії.

UA/UK Art Business School - перший україно-британський онлайн-майданчик для розповсюдження знань для обміну думками та досвідом між експертами та професіоналами ринку з метою розробки довгострокової сталої стратегії співпраці між Україною та Великобританією в артсфері стала можливою завдяки Українському культурному фонду та Британській Раді.
Опис форматів
Про програми
Модуль №1 - Стан ринку після пандемії

Лекція 1: Девід Беллінгхем (Велика Британія)
"Ринок мистецтва після пандемії: реальне, віртуальне та гібридне»
Лекція 2: Денис Белькевич (Україна)
"Арт-інвестиції часів пандемії: від картин та сульптур до NFT та стартапів"

Про учасників:

Девід Беллінгхем - історик мистецтва, письменник та директор магістерської програми з арт бізнесу в Інституті мистецтв Sotheby`s, Лондон, де він очолюєю основний напрямок під назвою "Міжнародний світ мистецтва, право та етика", веде факультатив " Ринки античного мистецва та старих майстрів", а також "Етичні та правові засади торгівлі мистецтвом". Девід також читає лекції з мистецтва та архітектури клисичної доби та їх сприйняття сучасною епохою. Він має особливий диплом з відзнакою з Римської та класичної археології Бірмінгемського університету, а також докторський ступінь Манчестерського університету. Є автором числених книг та статтей на теми, пов'язаних з арт ринком. На даний момент виступає редактором тому про античне мистецтво видання «Культурна історія колекціонування» видавництва Bloomsbury.

Денис Белькевич - засновник Fuearts, бізнес-акселератору ArtTech стартапів (США), визнаний фахівець з економіки ринку мистецтва, інвестиціям в мистецтво та технологіям а артсфері. Ескперт Delloite Art & Finance, гостьовий викладач Інституту мистецтв Sotheby`s, член Наглядової ради Міжнародної ради колекціонерів Східного мистецтва. 2013 року заснував Ukrainian Cultural Group – компанію по управлінню приватними та державними культурними цінностями і надання консалтингових послуг в культурному секторі. Постійний учасник міжнародних конференцій і форумів з маркетингу та економки сфери мистецтва (Communicating the Museum 2010-2013, Deloitte Art Finance 2011-2020 тощо). Автор освітніх програм і публікацій з музейного маркетингу, арт-банкінгу та управління творчими активами.
 
Модуль №2 - Схід-Захід: інклюзія українського мистецтва у західний артринок

Лекція 1: Джеймс Баттервік (Велика Британія)
"Включення українського мистецтва на західний ринок мистецтв. Проблеми та рішення"
Лекція 2: Олена Грабб (Україна)
"Сучасне українське мистецтво. Хто його купує та як його продавати на Заході?"

Про учасників:

Джеймс Баттервік - лондонський дилер українського та російського мистецтва ХХ століття. Почав займатися сучасним українським мистецтвом з кінця 2019 року. У 2021 році він вперше представив на престижній ярмарці TEFAF роботи Івана Турецького. Баттервік активно працює над створенням музею "Мекка Футуризму" в селі Червона Поляна під Харковом. У 2019 році він поповнив колекцію музею Креллер - Мюллер кількома важливими роботами Олександра Богомазова. Джеймс активно читає лекції та консультує колекціонерів в Україні.
Невтомний агітатор проти фальсифікації російського авангарду, Джеймс читав лекції в музеях та установах на національному та міжнародному рівнях, зокрема, у Кембриджському університеті, Інституті мистецтв Сотбіс, Третьяковській галереї, Арканзаському художньому центрі, Нью-Йоркському університеті та в рамках конференції Аутентифікація в мистецтві в Гаазі. Він з'являвся у програмі Четвертого каналу "Олігарт" та "Фейк або фортуна" ВВС. У лютому 2020 року Джеймс виграв знакову судову справу в Мілані, Італія. Позов організаторів за те, що він назвав виставку 67 сумнівних картин у Мантуї "абсолютною ганьбою", Джеймса виправдали, а суддя описав, що його коментарі ґрунтуються на "перевіреній визнаній компетентності та досвіді".

Olena Grubb - артконсультантка, юристка, викладачка «Основ артбізнесу» в УКУ, директорка видавництва Magenta Art Books. Магістерка міжнародного права в Единбурзьському університеті, магістерка в галузі артбізнесу Інституту мистецтв Sotheby`s.
15 років Олена присвятила успішній юридичній практиці у великих міжнародних компаніях. За її плечима досвід проведення дью-ділідженс перед продажем цінних паперів, компаній та активів, консультування британських компаній щодо ведення бізнесу в Україні та Росії. Останнім часом Олена присвятила себе українському мистецтву, його катологізації, виходу на міжнародні ринки, артпідприємництву.
 
Модуль №3 - NFT, Блокчейн та Криптопроекти

Лекція 1: Фанні Лакубай (Велика Британія)
"Вплив NFT на ринок мистецтва"
Лекція 2: Анастасія Глєбова (Україна)
"Токенізація мистецтва та блокчейн"

Про лекторів:

Фанні Лакубай - радник з крипто-мистецтва, засновник LAL ART Advisory. Фанні - французький консультант із цифрового мистецтва з Нью-Йорка, має 14-річний досвід роботи у сфері мистецтва, технологій та фінансів. Як радник, вона наразі підтримує інституційних, корпоративних та приватних клієнтів, які хочуть увійти у простір NFT або краще орієнтуватися у ньому. Бере участь у двох проектах CivilTech: RadicalxChange Foundation та ETHLOCAL. До цього брала участь у новаторських проектах NFT (MoCDA, New Art Academy, The Contemporary and Digital Art Fair, Editional App, Snark.art, Unique Board) та співпрацювала з великими організаціями (Christie's Auction House, Artnet Online Art Marketplace, Societe Generale Bank). Має ступінь МВА в Паризькій бізнес-школі HEC та ступінь бакалавра історії мистецтв.

Анастасія Глєбова - СЕО та співзасновниця V-Art - платформи для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва. Консультантка з діджиталізації у сфері мистецтва, IP-юристка. Партнерка та керівниця відділу досліджень в Institute of Law, Technology and Innovation.
Координаторка проєктів Digital Art Observatory та Digital Art therapy Studio за підтримки УКФ. Анастасія має юридичний та економічний бекграунд, більше 5 років працює у сфері креативного менеджменту. Є спікеркою численних заходів та конференцій з технологій у сфері мистецтва.
 
Модуль №4 - Діджиталізація та онлайн ринок мистецтва

Лекція 1: Ольга Сімсон (Україна)
"Діджиталізація арт ринку: виклики та перспективи"
Лекція 2: Лейлі Мохаммаді (Велика Британія)
"Мистецька екологія в постпандемічному світі"

Про лекторів:

Ольга Сімсон - докторка юридичних наук, директорка та співзасновниця Інституту права, технологій та інновацій ILTI, директорка із стратегії і співзасновниця платформи цифрового мистецтва V-Art. Працює доцентом кафедри Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Сфера інтересів - ІТ право, право інтелектуальної власності, вплив діджиталізації на авторське право. Лідерка проєктів Creative Law Studios, International Creative Law Studios та UA/UK Art Business School за підтримки Українського культурного фонду та British Council, експерт проектів ЄС, USAID, спрямованих на розвиток інновацій в Україні.

Лейлі Среберні-Мохаммаді – антропологиня, інтерес, якої лежить у площині глобалізації ринку сучасного мистецтва, зокрема комерціалізації мистецтва Ірану та Близького Сходу. Отримала ступінь доктора філософії в Нью-Йоркському університеті з соціокультурної антропології та Сертифікат з культури та медіа. За фінансування Фонду Веннера Грена вона проводила етнографічні польові дослідження в Тегерані, Дубаї, Лондоні та Нью-Йорку. Є викладачем магістерської програми з артбізнесу Sotheby’s Institute of Art, раніше викладала в Нью-Йоркському університеті та коледжах Брукліна й Квінса Міського університету Нью-Йорку.
 
Модуль №5 - Податкові та митні питання на артринку

Лекція 1: Аліна Плющ (Україна)
"Податкові питання українського артринку"
Лекція 2: Генрі Лідіейт (Велика Британія)
"Імпорт/експорт мистецьких робіт та податки на продаж: глобальні перспективи"

Про лекторів:

Аліна Плющ - адвокат, адвокат вищих судів Англії та Уельсу, очолює практику приватних клієнтів у Sayenko
Kharenko NewLaw Firm. Пані Плющ має значний досвід консультування клієнтів з найскладніших питань управління приватним майном, включаючи захист прав бенефіціарних власників великих українських та іноземних бізнес-груп, створення довірчих структур, фондів, інвестиційних фондів та компаній з відокремленим портфелем. Спеціалізується на управлінні приватним багатством, корпоративному праві, злитті та поглинанні, корпоративних фінансах та ринках капіталу. Має великий професійний досвід консультування клієнтів з питань реструктуризації корпорацій, продажу акцій та активів, спільних підприємств, приватного розміщення та операцій на ринках капіталу. До приходу до Саєнко Харенко Аліна працювала з Нортоном Роузом (офіс у Лондоні) та провідними українськими юридичними фірмами. Є членкинєю Американської торгової палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації адвокатів України.

Генрі Лідіейт - адвокат, фахівець з міжнародного артправа, засновник The Henry Lydiate Partnership LLP - міжнародної консалтингової компанії в галузі мистецтва, клієнтами якої є художники, колекціонери, агенти та дилери, арт-ярмарки, аукціонні будинки, фонди та публічні мистецькі установи.
Вчений-практик: колишній запрошений професор з мистецького права, Лондонський університет мистецтв. Зараз займається розробкою модулів зміжнародного права та мистецького бізнесу для Sotheby's Institute of Art London та Southwestern Law School Los Angeles, де він є ад'юнктом-професором з міжнародного мистецького права.
Команда проєкту
Ольга Сімсон
Ольга Сімсон
Співзасновник та директор ILTI, доктор юридичних наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Анастасія Глєбова
Анастасія Глєбова
СЕО та співзасновниця V-Art
Денис Белькевич
Денис Белькевич
Засновник бізнес-акселератора для ArtTech-стартапів Fuelarts (США)
Олена Грабб
Олена Грабб
Арт – консультантка, юристка, викладачка «Основ арт – бізнесу в УКУ, директорка видавництва “MAGENTA ART BOOKS”
Генрі Лідіейт
Генрі Лідіейт
Міжнародний юрист із стажем практики 30 років, арт – стратег, арт менеджер, керуючий партнер фірми The Henry Lydiate Partnership
Девід Чарльз Беллінгхем
Девід Чарльз Беллінгхем
Програмний директор магістерської програми з арт-бізнесу Інституту мистецтв Sotheby’s (Лондон), доктор Манчестерського університету
Джеймс Баттервік
Джеймс Баттервік
Лондонський дилер українського та російського мистецтва ХХ століття
Фанні Лакубай
Фанні Лакубай
Радник з крипто-мистецтва, засновник LAL ART Advisory
Лейлі Среберні-Мохаммаді
Лейлі Среберні-Мохаммаді
Антропологиня, доктора філософії в Нью-Йоркському університеті з соціокультурної антропології
Аліна Плющ
Аліна Плющ
Адвокат, адвокат вищих судів Англії та Уельсу, очолює практику приватних клієнтів у Sayenko
Партнери
Стати партнером
Нам довіряють
2050
Слухачів пройшли навчання
90
Випускники уклали контракт в індустрії
53
Компанії брали участь у сертифікації
88
Лекції прочитано юристами з США та Великобританії
Стан ринку після пандемії

Протягом трьох годин ви зможете прослухати лекції експертів та взяти участь в онлайн дискусії. Лекція 1: Девід Беллінгхем (Велика Британія) "Ринок мистецтва після пандемії: реальне, віртуальне та гібридне» Лекція 2: Денис Белькевич (Україна) "Арт-інвестиції часів пандемії: від картин та сульптур до NFT та стартапів"

Діджиталізація та онлайн ринок мистецтва

"Діджиталізація та онлайн ринок мистецтва".
Протягом трьох годин ви зможете прослухати лекції експертів та взяти участь в онлайн дискусії. Модератор дискусії: Ольга Сімсон.

Лекція 1: Ольга Сімсон (Україна) "Діджиталізація арт ринку: виклики та перспективи"

Лекція 2: Лейлі Мохаммаді (Велика Британія) "Мистецька екологія в постпандемічному світі"

Посібник з Артбізнесу

Хендбук з Арт бізнесу для креативних індустрій. Для тих, хто прагне мати юриста під рукою.

Під час підготування цього видання ми провели анкетування представників креативних індустрій, щоб дізнатися, які питання з правового врегулювання найбільше турбують творчих людей. Відповіді на більшість із них лягли в основу цієї книжки.