Сьогодні розповімо вам детальніше про WIPO PROOF – новий сервіс від Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ) для захисту цифрових файлів як активів. Команда
Інститут права, технологій та інновацій
вже апробувала сервіс та успішно здійснила декілька реєстрацій, а наші креативні клієнти отримали свідоцтва та токени, що підтверджують існування цифрового файлу та допомагають захистити їхні творчі доробки. Рекомендуємо!
_
«На практиці WIPO PROOF - це як цифровий нотаріус», - порівнює Francis Gurry, директор ВОІВ, у своєму інтерв'ю для WIPO Magazine. Сервіс створює цифровий відбиток файлу і додає позначення часу до цього запису. Коли файл задокументовано таким чином, йому присвоюються приватний (схожий на ЕЦП за механізмом дії) та публічний (для можливості верифікації) ключі. Автор отримує токен та цифровий сертифікат, тож третій стороні стає складніше вкрасти або пізніше заявити право власності на ваш цифровий файл, оскільки вона не матиме приватного ключа. Подібна документація, надана неупередженим міжнародним органом, може бути використана в якості доказу у випадку, якщо спір дійде до суду.
__
Що WIPO PROOF надає креативникам?
Якщо ви створюєте мистецькі, літературні твори, дизайн в діджитал або програмне забезпечення – ви отримуєте автоматичний захист авторських прав. В подальшому WIPO PROOF може допомогти вам боротися з копіюванням, створивши захищений цифровий сертифікат, який підтверджує, що ви володіли своїм оригінальним творінням у певний момент часу.
_
Як перевіряти вже зарестрований токен?
Власник оригінального файлу або будь-яка третя сторона можуть перевірити токен WIPO PROOF, обравши послугу верифікації токену на сайті ВОІВ. Для цього потрібен оригінальний файл без змін та відповідний токен. Сервіс порівнює оригінальний цифровий відбиток файлу з тимчасовим, створеним у процесі верифікації, тож якщо вихідний файл або токен було змінено, цифровий актив не буде перевірений.