Про цінність та інвестиційну привабливість цифрового мистецтва
Про цінність та інвестиційну привабливість цифрового мистецтва
19 Березня
Статті
Forever Rose - цей витвір цифрового мистецтва два роки тому було продано за $1 мільйон при перерахуванні з криптовалюти. Наразі офіційно ця робота залишається найдорожчим діджитал артом та належить одночасно 10 покупцям. Як це можливо?
___
У той час як для багатьох з нас криптовалюта залишається колись хайповим, але швидкоплинним трендом, митець Кевін Ебош трансформує уявлення про неї та створює роботи, що поєднують блокчейн та мистецтво. 100 його робіт було перетворено на лімітований тираж у 10 мільйонів віртуальних під назвою IAMA Coin. Кожна з них є стандартним токеном ERC-20 та може бути розділена на частини. Можливим це зробила колаборація з Енді Тіеном - засновником GIFTO - децентралізованого універсального подарункового протоколу, який дозволяє обмінюватися віртуальними подарунками, що у свою чергу створює віртуальну економічну систему.
___
З більш ніж 150 потенційних покупців було обрано 10, серед яких крипто фундації, фонд блокчейн інвестування, платформи, консалтингова агенція та провідний криптоінвестор Китаю. Кожен сплатив $100 тисяч у криптовалюти етеріум та отримав одну десяту токена троянди. Свої частини вони можуть продати, обміняти та подарувати.
___
Унікальним проєкт Forever Rose робить ще і його благодійний ухил - весь прибуток від продажів Ебош та команда GIFTO передали фонду The CoderDojo, який навчає дітей у всьому світі кодуванню та несе меседж «бути креативними з технологіями у безпечному та соціальному оточенні».
___
Можна по-різному ставитися до криптовалюти - бачити у ній майбутнє економіки або ж тимчасову іграшку, проте неможливо не захоплюватися можливостями, які надає Блокчейн. Експериментальний проєкт Ебоша (який, доречі, скріпив фізичні роботи печатками зі своєї крові) демонструє один з варіантів, як ця технологія може бути поєднана з мистецтвом.